معرفی

بازار فارکس یک مکان هیجان انگیز است. یکی از چیزهای خوب در مورد ورود به بازار فارکس این است که می توانید هر زمان که خواستید معامله کنید.فارکس چیست؟فارکس (به عبارت ساده، ارز) به معاملات ارز خارجی، FX یا ارز نیز گفته می شود. این یک بازار غیرمتمرکز جهانی است که در آن تمام ارزهای جهان با یکدیگر تجارت می کنند. این بزرگترین بازار نقدینگی در جهان است.
نقدینگی (خریداران و فروشندگان بیشتر) و قیمت گذاری رقابتی (فاصله بین قیمت پیشنهادی و درخواستی بسیار کم است) موجود در این علامت عالی است. با بی نظمی در عملکرد در سایر بازارها، رشد معاملات، سرمایه گذاری و مدیریت فارکس در مسیر صعودی قرار دارد.
چرا تجارت فارکس؟
بنابراین، چرا تجارت فارکس؟ دلایل زیادی برای تجارت در فارکس وجود دارد. اگر از چهار نفر مختلف بپرسیم، ممکن است بیش از چهار پاسخ متفاوت دریافت کنید. در درجه اول، کسب درآمد بیشترین دلیلی است که برای تجارت فارکس ذکر شده است.

اکنون دلایل زیر را در نظر می گیریم که چرا بسیاری از مردم بازار فارکس را انتخاب می کنند

بازار فارکس هرگز نمی‌خوابد


بازار فارکس 24 ساعت و 5-1/2 روز در هفته کار می کند. از آنجا که دولت ها، شرکت ها و افراد خصوصی که به خدمات مبادله ارز نیاز دارند در سراسر جهان پراکنده هستند، بنابراین تجارت در بازار فارکس هرگز متوقف نمی شود. فعالیت در بازار فارکس خورشید را در سراسر جهان دنبال می کند، بنابراین درست از روز دوشنبه صبح در استرالیا تا بعد از ظهر در نیویورک بسته می شود. در هر نقطه از روز می توانید یک جفت فعال برای معامله پیدا کنید.

بلند یا کوتاه

یک معامله گر در فارکس می تواند به هر دو صورت معامله کند. این بدان معنی است که یک معامله گر فارکس می تواند بازار را بازی کند و صرف نظر از اینکه بازار در حال صعود، نزول یا در محدوده محدود است، سود کسب کند. بنابراین صرف نظر از رویدادی که باعث حرکت شده است - معامله گران فارکس اهمیتی نمی دهند.

هزینه کم تراکنش

اکثر حساب‌های فارکس با کارمزد کم یا بدون کارمزد معامله می‌شوند و هیچ هزینه مبادله یا مجوز داده وجود ندارد. به طور کلی، کارمزد معامله خرده فروشی (پرداخت پیشنهادی/فروشی) معمولاً در شرایط عادی بازار کمتر از 0.1٪ است. با فروشندگان بزرگتر (جایی که حجم آن بسیار زیاد است)، اسپرد می تواند تا 0.05٪ پایین باشد. اهرم در اینجا نقش مهمی دارد.

اهرم

اهرم مکانیزمی است که توسط آن یک معامله گر می تواند موقعیتی بسیار بزرگتر از سرمایه گذاری اولیه داشته باشد. اهرم یک دلیل دیگر برای تجارت در فارکس است. تعداد کمی از معامله گران ارز متوجه مزیت اهرم مالی در دسترس خود هستند. به عنوان مثال، اگر در بازار سهام معامله می کنید، حداکثر اهرمی که یک کارگزار سهام ارائه می دهد 1:2 است، اما در مورد بازار فارکس، اهرمی تا 1:50 و در بسیاری از نقاط جهان حتی اهرم بالاتری خواهید داشت. موجود است. به همین دلیل، درک اینکه چرا تجارت فارکس تا این حد محبوب است دشوار نیست.

اهرم بالا به معامله‌گری با سرمایه‌گذاری کوچک اجازه می‌دهد تا حجم بالاتری از ارزها را معامله کند و در نتیجه فرصتی برای کسب سود قابل توجه از حرکت کوچک در بازار فراهم می‌کند. با این حال، اگر بازار خلاف فرض شما باشد، ممکن است مقدار قابل توجهی را نیز از دست بدهید. بنابراین، مانند هر بازار دیگری، شمشیر دو طرفه است.

نقدشوندگی بالا

اندازه بازار فارکس طبیعتاً عظیم و روان است. نقدینگی بالا به این معنی است که یک معامله گر می تواند با هر نوع ارز معامله کند. زمان بندی نیز یک محدودیت نیست. معامله را می توان طبق راحتی شما انجام داد. خریداران و فروشندگان در سراسر جهان انواع مختلفی از ارزها را می پذیرند. علاوه بر این، بازار فارکس به صورت 24 ساعته فعال است و فقط در تعطیلات آخر هفته تعطیل است.

دسترسی

شروع به‌عنوان یک معامله‌گر ارز هزینه زیادی نخواهد داشت، به‌خصوص در مقایسه با معاملات سهام، گزینه یا بازار آینده. ما کارگزاران آنلاین فارکس داریم که حساب‌های معاملاتی «مینی» یا «میکرو» را ارائه می‌کنند که به شما امکان می‌دهند یک حساب تجاری با حداقل سپرده 25 دلاری باز کنید. این به یک فرد متوسط ​​با سرمایه تجاری بسیار کمتر اجازه می دهد تا یک حساب معاملاتی فارکس باز کند.

چه کسی فارکس معامله می کند؟

بازار فارکس از نظر اندازه بسیار زیاد است و بزرگترین بازار با میلیون ها شرکت کننده است. صدها هزار نفر (مثل ما)، صرافی‌ها، بانک‌ها، تا مدیران صندوق‌های تامینی، همه در بازار فارکس شرکت می‌کنند.

چه زمانی می توانید در فارکس معامله کنید؟
Community Verified icon

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *