مزایای تجارت فارکس

مزایای زیادی تجارت فارکس نسبت به معاملات در سایر ابزارهای بازار مانند سهام و اوراق مشتقه وجود دارد. مزایای تجارت فارکس دارای مزایای زیر است –

هزینه کم

اگر معامله در بازار فارکس را در نظر بگیریم، معمولاً هیچ کارمزد تسویه، هیچ کارمزد مبادله، هیچ مالیات دولتی، هیچ کارمزد کارگزاری و هیچ کمیسیونی وجود ندارد. به طور کلی، کارگزاران خرده‌فروشی سود خود را از توزیع پیشنهادی/پرسش به دست می‌آورند که ظاهراً برای کاربران بسیار شفاف است.

بدون واسطه

در معاملات لحظه ای فارکس، هیچ واسطه ای وجود ندارد. این به شما امکان می دهد مستقیماً با بازاری که مسئول قیمت گذاری جفت ارز (EUR/INR) است معامله کنید.

بدون اندازه قطعه ثابت

در بازار نقدی فارکس، اندازه لات ثابتی برای معامله وجود ندارد، اگرچه اندازه لات ثابتی وجود دارد که باید آن را معامله کنید، اگر در بازار آتی فارکس یا بازار اختیار معامله می کنید. این یکی از مزایای بزرگ معاملات فارکس است. به طور کلی، کارگزاران گزینه ای را برای خرید در اندازه های مختلف بر اساس نیاز مشتری یا راحتی ارائه می دهند. اندازه لات از یک کارگزار به کارگزار متفاوت است – لات استاندارد، لات کوچک، میکرو لات یا حتی لات های نانو. این به شما امکان می دهد تجارت را از 50 دلار شروع کنید.

هزینه های کم تراکنش

هزینه تراکنش خرده فروشی (پرداخت پیشنهادی/پرسش) معمولاً 0.1٪ است و برای فروشندگان بزرگتر، این می تواند تا 0.07٪ باشد.

هیچ کس نمی تواند بازار را گوشه کند

بازار ارز بزرگ است و شرکت کنندگان زیادی دارد و هیچ شرکت کننده ای (حتی یک بانک مرکزی) نمی تواند قیمت بازار را برای مدت طولانی کنترل کند. بنابراین، احتمال نوسانات شدید ناگهانی بسیار نادر است.

بازار آزاد 24 ساعته

برای شروع معاملات در فارکس، لازم نیست منتظر به صدا درآمدن زنگ افتتاح باشیم. بازار فارکس از روز دوشنبه صبح جلسه سیدنی تا جلسه بسته بعد از ظهر جلسه نیویورک شروع می شود. این به ما امکان می‌دهد هر زمانی که ترجیح می‌دهیم معامله کنیم، بدون اینکه توجه زیادی به زمان آن داشته باشیم.

استفاده از اهرم و حاشیه

این یکی از عواملی است که معامله گران بیشتری را به سمت معاملات فارکس می کشاند. کارگزاران فارکس به معامله گران اجازه می دهند تا با استفاده از اهرم و با مارجین کم در بازار معامله کنند که این امکان را به شما می دهد تا با پول بیشتری نسبت به آنچه در حساب شما موجود است معامله کنید. این به معامله گران با مبلغ کمتر اجازه می دهد تا با ارزش معاملات بسیار بالاتر معامله کنند. به عنوان مثال، یک کارگزار فارکس ممکن است به شما 50 تا 100 برابر پول سرمایه گذاری شده شما را به مارجین دهد. بنابراین، اگر 100 دلار در حساب خود دارید، می توانید از 5000 دلار تا 10000 دلار موقعیت داشته باشید که به نوبه خود می تواند بازده بیشتری را در صورت معامله به نفع شما ارائه دهد. برعکس، در هنگام استفاده از اهرم بسیار بالا بدون مدیریت ریسک، همیشه محتاط باشید. به خصوص اگر مبتدی هستید، زیرا ممکن است در عرض چند دقیقه کل مبلغ شما را از بین ببرد.

نقدشوندگی بسیار بالا

از آنجایی که اندازه بازار فارکس بزرگ است، ماهیت آن بسیار مایع است. این به شما این امکان را می دهد که در شرایط عادی بازار هر زمان که بخواهید ارز بخرید یا بفروشید. همیشه کسی هست که مایل است طرف دیگر تجارت شما را بپذیرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *