قوانین تجارت برای زندگی کردن

آنچه بیشتر معامله‌گران حرفه‌ای مشترک هستند، نظم و انضباط پیروی از برخی از قوانین اساسی معاملات فارکس است.

اکنون اجازه دهید ببینیم این قوانین چیست. قوانین به صورت زیر فهرست شده اند –

آهسته شروع کنید

برای یک معامله گر آماتور، همیشه بهتر است آهسته و با پول کمتر شروع کند. انتظار یا فکر نکنید که اولین معامله شما یک جکپات خواهد بود. معمول است که اولین معامله شما طبق برنامه ریزی انجام نمی شود. اگر پول زیادی از دست بدهید، به زودی از بازی خارج خواهید شد و اگر بیش از حد (در آن زمان پیش بینی کرده بودید) درآمد کسب کنید، به دلیل اعتماد بیش از حد خود، معامله بیش از حد انجام می دهید و بیشتر چیزی را که به دست می آورید از دست خواهید داد.

تلفات خود را محدود کنید

قبل از ورود به هر معامله ای باید یک برنامه خروج داشته باشید. در صورتی که معامله به نفع شما پیش نرود، باید حد ضرر شدید داشته باشید. اگر معامله شما با روند است، باید ضررهای استاپ خود را دوباره تنظیم کنید و سود خود را حفظ کنید. برای اینکه این کابوس‌ها (زیان‌های شما) رخ ندهند، یک معامله‌گر باید به شدت از توقف ضرر پیروی کند و در صورت از دست دادن معاملات قبل از تبدیل شدن به فاجعه از معامله خارج شود.

سود خود را نگه دارید

بسیاری از معامله‌گران مشکلی برای کاهش ضرر ندارند، اما آنها همچنین اصرار دارند که در اولین نشانه‌های سود از معاملات خارج شوند. با این حال، آنها در نهایت می بینند که اگر برای مدت کوتاهی در موقعیت خود باقی بمانند، سودهای کوچک آنها می تواند بسیار زیاد شود. استراتژی در اینجا باید این باشد – “زیان خود را کاهش دهید و سود خود را حفظ کنید”.

استراتژی تجارت

یک استراتژی تجاری خوب مورد نیاز است. با این حال، مدیریت پول نیز بسیار مهم است. ریسک تجاری شما نباید بیش از 2% از حساب شما در هر معامله باشد.

به نمودارها (نشانگرهای فنی) گوش دهید

وقتی صحبت از تحلیل تکنیکال می‌شود، همه چیز در قیمت و حجم منعکس می‌شود. بر مهارت درک شاخص های مختلف مسلط شوید و از آن استفاده کنید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *