اندازه موقعیت و مدیریت پول

یک جنبه مهم موفقیت در معاملات فارکس، گرفتن اندازه موقعیت صحیح در هر معامله است. اندازه موقعیت معامله گر یا اندازه معامله مهمتر از نقطه ورود یا خروج شما به خصوص در معاملات روز فارکس است. شما ممکن است بهترین استراتژی معاملاتی را داشته باشید، اما اگر اندازه تجارت مناسب نداشته باشید، در نهایت با خطراتی مواجه خواهید شد. یافتن اندازه موقعیت مناسب شما را در سطح آسایش خطر حفظ می کند نسبتاً ایمن است.

در معاملات فارکس، اندازه موقعیت شما به تعداد لات (مینی، خرد یا استاندارد) است که در معامله خود می گیرید.

می‌توانیم ریسک را به دو بخش تقسیم کنیم –

  • ریسک تجاری
  • ریسک حساب

تعیین اندازه موقعیت شما

این مراحل را دنبال کنید تا بدون توجه به شرایط بازار، به اندازه موقعیت ایده آل برسید –

مرحله 1: حد ریسک حساب خود را در هر معامله اصلاح کنید

درصدی از حساب خود را که می‌خواهید در هر معامله ریسک کنید، کنار بگذارید. بسیاری از حرفه ای ها و معامله گران بزرگ انتخاب می کنند که در هر معامله 1% یا کمتر از کل حساب خود را ریسک کنند. این مطابق با ظرفیت ریسک پذیری آنها است (در اینجا آنها می توانند با 1٪ ضرر و 99٪ مقدار دیگر هنوز باقی بماند).

ریسک کردن 1% یا کمتر ایده آل است، اما اگر ظرفیت ریسک شما بالاتر است و سابقه اثبات شده ای دارید، ریسک 2% نیز قابل مدیریت است. بالاتر از 2٪ توصیه نمی شود.

به عنوان مثال، در یک حساب معاملاتی 1,00,000 INR، ریسک بیش از 1000 INR (1٪ از حساب) در یک معامله واحد وجود ندارد. این ریسک تجاری شما است و با استفاده از حد ضرر کنترل می شود.

مرحله 2: تعیین ریسک پیپ در هر معامله

هنگامی که ریسک تجاری شما تنظیم شد، ایجاد توقف ضرر گام بعدی شما برای این معامله خاص است. این فاصله بین دستور توقف ضرر و قیمت ورودی شما بر حسب پیپ است. این تعداد پیپ شما در معرض خطر است. بر اساس نوسانات یا استراتژی، هر معامله متفاوت است.

گاهی اوقات ما 5 پیپ ریسک در معامله خود تعیین می کنیم و گاهی اوقات ما 15 پیپ ریسک تعیین می کنیم. فرض کنید شما 100000 INR حساب و محدودیت ریسک 1000 INR در هر معامله دارید (1% از حساب). USD/INR را با قیمت 66.5000 خریداری می کنید و حد ضرر را در 66.2500 قرار می دهید. ریسک این معامله 50 پیپ است.

مرحله 3: تعیین اندازه موقعیت فارکس شما

شما می توانید اندازه موقعیت ایده آل خود را با این فرمول تعیین کنید –

پیپ های در معرض خطر * ارزش پیپ * لات های معامله شده = INR در معرض خطر

در معاملات فارکس امکان معامله در اندازه های مختلف لات وجود دارد. لات 1000 (که میکرو نامیده می شود) 0.1 دلار به ازای هر حرکت پیپ، 10000 لات (مینی) ارزش 1 دلار، و لات 100،000 (استاندارد) ارزش 10 دلار در هر حرکت پیپ دارد. این برای همه جفت‌هایی که USD در فهرست دوم قرار می‌گیرد (ارز پایه) صدق می‌کند.

در نظر بگیرید که 10000 دلار حساب دارید. ریسک تجاری 1٪ (100 دلار در هر معامله) است.

  • اندازه موقعیت ایده آل = ​​[100 دلار / (61 * 1 دلار)] = 1.6 لات کوچک یا 16 میکرو لات

ایجاد صفحه گسترده معاملات فارکس برای پیگیری عملکرد خود

ایجاد و نگهداری صفحه گسترده یا مجله معاملات فارکس بهترین روش در نظر گرفته می شود که نه تنها به یک معامله گر آماتور فارکس بلکه به یک معامله گر حرفه ای نیز کمک می کند.

چرا به آن نیاز داریم؟

برای ردیابی عملکرد معاملاتی خود در طول زمان به یک صفحه گسترده معاملاتی نیاز داریم. مهم است که راهی برای پیگیری نتایج خود داشته باشید تا بتوانید عملکرد خود را در چند معامله مشاهده کنید. این همچنین به ما این امکان را می دهد که گرفتار هیچ تجارت خاصی نشویم. می‌توانیم صفحه‌گسترده معاملاتی را به‌عنوان یک یادآوری ثابت و واقعی در نظر بگیریم که عملکرد معاملاتی ما در یک سری معاملات نه تنها بر اساس یک تجارت فارکس خاص اندازه‌گیری می‌شود.

ما نه تنها معاملات خود را با کمک صفحه گسترده پیگیری می کنیم، بلکه روندها را با جفت ارزهای مختلف، روز به روز، بدون لایه های شاخص فنی، پیگیری می کنیم.

این نمونه از صفحه گسترده معاملات فارکس را در نظر بگیرید –

Spreadsheet

مستند کردن فعالیت معاملاتی فارکس شما ضروری است و به عنوان یک جزء مفید برای تبدیل شدن به یک معامله گر حرفه ای فارکس عمل می کند.

خطرات ارزی

هر کشوری واحد پول خود را دارد، همانطور که هند INR و ایالات متحده آمریکا USD دارد. قیمت یک ارز بر حسب ارز دیگر به عنوان نرخ مبادله شناخته می شود.

دارایی‌ها و بدهی‌ها یا جریان نقدی یک شرکت (مانند Infosys) که به ارز خارجی مانند دلار آمریکا (دلار آمریکا) است، در ارزش خود، همانطور که به ارز داخلی اندازه‌گیری می‌شود، مانند INR (روپیه هند) تغییر می‌کند. ، در یک دوره زمانی (سه ماهه، شش ماهه و غیره)، به دلیل تغییر در نرخ ارز. این تغییر در ارزش دارایی‌ها و بدهی‌ها یا جریان‌های نقدی، ریسک نرخ ارز نامیده می‌شود.

بنابراین، ریسک ارز خارجی (همچنین به نام “ریسک ارز”، “ریسک ارز مبادله ای” یا “ریسک مبادله” نیز نامیده می شود) یک ریسک مالی است که زمانی وجود دارد که تراکنش مالی شرکت به ارزی غیر از ارز مبادله ای انجام شود. شرکت.

این عدم قطعیت در مورد نرخی که در تاریخ آینده حاکم خواهد بود به عنوان ریسک مبادله شناخته می شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *